کانکس اجرا در محل

کانکس اجرا در محل ساختاری از سازه ها بوده که از پایه ها در یک جایگاه مورد استفاده واقع می شود و دلیل این امر نیز حد و حدود های موجود در محل مورد استفاده بوده که سبب این می شود در فاقد شرایط حمل و نقل کانکس به محل مورد نظر امکان پذیر نگردد.

این روش در بیشترین شرایط هایی را که امکان حمل کانکس به محل مورد نظر نباشد یکی از بهترین عملکرد ها می باشد که در ادامه این بخش از کانکس اجرا در محل به تفسیر روش ها و بخشی از جزئیات آن خواهیم پرداخت.
و در بعضی مواقع به عنوان وجود محدودیت هایی که از قبیل عرض کم خیابان و یا وجود موانع هایی همانند درختان پُرقدرت در حاشیه های راه ، یا اجرای کانکس در ابعاد و اندازه های بزرگ در طبقه های زیرین ساختمان و یا بر روی پشت بام تنها راه ساخت و ساز کانکس در محل ها مورد استفاده می باشد به همین صورت که منافع بصورت قطعات جدا از هم به محل مورد نظر انتقال و عملیات ساخت و ساز در یک محل صورت می گیرد ولی برای این عملکرد باید شرایطی که در ادامه خواهد آمد وجود داشته باشد.

این نوع از کانکس به دلیل دشوار بودن محل نصب , ابعاد بزرگ بودن ساختارها نیاز به نظارت در اجراها توسط کارفرما و یا به دلایلی مترادفی اجرا می شود ساختار اصلی این سازه ها حداکثر در یک محل بر پایه ساندویچ پنل می باشد در این نوع اجرای کانکس در ابتدا در پی سازی و بر مبنای نقشه و طرح مبتدی در محل توسط کارفرما یا مقاطعه کار اجرا می شود. نوع دیواره ها و سقف در این نوع از کانکس ها با توجه به موقعیت های جغرافیایی و نوع کاربردی از ساندویچ پنل در قُطرهای 4 و 6 استفاده میشود.

شیوه ساخت کانکس اجرا در محل

توانگر بودن و برق متناسب و نمونه تک فاز جهت و مورد استفاده در هنگام ساخت و ساز کانکس ، زیرا که در بخش زیادی از ساخت اسکلت این نوع ساختار ها با جوش های برقی انجام می شود و همچنین برای نصب قطعه ها و وابسته ها نیز برق لازم است.

بیشتر بخوانید
کانکس باغی

امکان حمل و نقل منافع توسط چند نفر به محل مد نظر جهت ساخت و ساز کانکس ، در این فاقد شرایط که نمی توان یک بنای کامل را بر یک مبنا به محل حمل و نقل کرد دست کم حتما باید امکان حمل و نقل توسط چند نفر قابل پذیرش باشد .
به دلیل محکم بودن زمین یا پشت بام ها جهت قرار گیری این نوع از سازه ها و تحمل بار: در موقعیتی که روی بام و یا دامنه کوه که قرار است انجام بگیرد سازه کانکس اجرا در محل مورد نظر ساخته می شود و باید از قبل محکم بودن سازه ها و محل اصلی نصب آن برسی دقیق شده باشد و سطح یکدستی برای این منظور اتولید و ساخت و ساز شده باشد.

پس از تولید کانکس نیز برای مقاوم بودن سازه ها در برابر باد های بسیار شدید می توان از بخش هایی که کل بنا را به زمین یا دیواری که در نزدیکی آن باشد وصل کرد

کاربرد ساخت این نوع کانکس

برای ایجاد یک کانکس اجرا در محل نیز نیاز به ابزار های کار و در بعضی اوقات از ماشین آلات های خاصی برخوردار می باشد که این نوع از کانکس ها برای این که از امکان حمل و نقل این ابزار آلات سنگین به محل مد نظر ساخت وجود ندارد و از نظر اقتصادی و مالی نیز برای کارفرما به صرفه نمی باشد

ابتدا طرح های اجرای کانکس در محل را بررسی دقیق کرده و اندازه ها و ابعاد و بخش اصلی کار را در آماده کردن و مراحلی از قبیل در برش کاری ها و بسیاری از قسمت هایی که مستلزم به ماشین آلات و برش دهندگان بزرگ دارد را آماده کرده و همینطور بعد از رسیدن به محل مورد نظر انتقال داده می شود که این کار سبب بالا رفتن بسیار زیاد سرعت ساخت می شود و از سوی دیگر نیاز به حمل و نقل همه ی ماشین آلات و ابزار های سنگین به محل پروژه نیست.

این نوع از کانکس ها در یک محل قابل حمل و نقل است؟

در بیشتر اوقات نه زیرا بر این که اگر این نوع از ساختار قابل حمل و نقل بوده باشد دیگر نیازی به اجرا در محل نبود اما اگر منظور از جا به جایی به قُطر چند متر است بله شدنی است ، بر فرض اینکه یک کانکس اجرا در محل با ابعاد متوسط هشت متر مربع را به راحتی بر روی سطح پشت بام یا داخل فضای یک پارکینگ می توان جا به جا کرد مشروط بر این که محدودیت هایی مثل وجود یک سطر یا ستون دقیقا جلوی محل قرار گیری کانکس ها یا یک کولر های آبی بر روی پشت بام وجود نداشته باشد. همینطور برای اطلاعات بیشتر از این سازه ها در کانکس اجرا در محل قابل حمل بوده در کانکس راسا می توانید جهت اطلاعات بیشتر برا ساخت و ساز این نوع کانکس در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *