کانکس فلزی

برای ساخت کانکس از مواد و مصالح مختلفی که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند استفاده می شود . آن را از انواع دیگر متمایز می کند و براساس مواد مصرفی نامگذاری می شوند. که کانکس فلزی هم یک نمونه از آن است ولی اینگونه نیست که تمام مصالح آن از آهن و ورق های فلزی باشد و از عایق جداره ها و ساندویچ پانل و دیوارپوش های فلزی و تخته کف نیز در سازه ها استفاده می شود ولی در کل نمای فلزی دارد.


ساخت کانکس فلزی


ساختار کانکس فلزی از شاسی و اسکلت فلزی است و اسکلت آن تشکیل شده از پروفیل های آهنی با مقاطع ۴۰۴۰ و ۸۰۴۰ و شاسی تشکیل شده از تیرآهن می باشد که مقاطع آن به ابعاد و بار سازه بستگی دارد.
و اسکلت ها و بقیه اعضای کانکس از طریق جوش الکتریکی یا از طریق پیچ و پرچ به اسکلت وصل می شوند.
بدنه خارجی کانکس فلزی از ورق های فلزی ساخته می شود و عایق بندی در داخل کانکس انجام می شود که ممکن است از پلاستوفوم، پشم سنگ یا پلی اورتان باشد و پس از عایق بندی ،دیوارپوش های داخلی نصب می شوند.و در پایان کف پوش، درب و پنجره و برق کشی صورت می گیرد.

 


کانکس ساندویچ پانل


جنس بدنه این نوع کانکس از ساندویچ پانل است. پانل ها از ورق های فولادی گالوانیزه با ضخامت ۴ تا ۵ میلی متر ساخته می شوند. در بین ورق های فولادی ماده پلی اورتان تزریق می شود و هر جفت پانل به همدیگر وصل می شوند.
در سقف این نوع کانکس ها تیرآهن و در داخل آن از مواد ضد آب و عایق استفاده می شود تا از پوسیدگی در برابر بارش باران و رطوبت جلوگیری شود.


کانکس ورقی


در مواردی از اسکلت فلزی برای ساخت بدنه کانکس استفاده می شود که در این صورت اسکلت فلزی ساخته می شود. قسمت های بیرونی آن از ورق های فولادی گالوانیزه پوشیده می شود و داخل کانکس با پلی اورتان و یا پشم سنگ عایق بندی می شود.
و از مزایای ساخت این نوع کانکس ها سرعت در ساخت و قیمت مناسب و تنوع بالا است و از معایب آن اتلاف انرژی زیاد است.


کانکس سایدینگ


در این نوع کانکس از ورق های گالوانیزه ۴۰ تا ۵۰ میلی متری استفاده می شود که از جنس سایدینگ می باشد.
به بیرون بدنه فلزی کانکس ورق های سایدینگ با رنگ الکترواستاتیک نصب می شود و سقف آن با ورق هایی با طرح های سفال یا ژنوا ساخته می شود.  برای زیبا سازی نمای کانکس از فلاشینگ برای نصب ورق های سقف استفاده می شود . داخل کانکس با پلی اورتان ، فوم و یا پشم سنگ عایق بندی می شود.

 

کاربرد کانکس فلزی


با توجه به نوع مصالح به کار رفته ، ظاهری ساده و صنعتی دارد. بنابراین بیشترین کاربرد آن در پروژه های عمرانی و نوع های صنعتی و کارگاهی است.اما همیشه هم اینگونه نیست به دلیل طرح های متفاوت ،کانکس فلزی در دسته سازه های لوکس هم قرار می گیرد که سایدینگ یا طرح کلبه از این نوع است.


مزایای کانکس فلزی

  • سرعت ساخت به دلیل ساده بودن
  • هزینه کمتر نسبت به کانکس های لوکس
  • خرید و فروش راحت
  • خرید و فروش کانکس به صورت نو و دست دوم
  • قابلیت بازسازی
  • دسترسی آسان به مصالح مورد استفاده جهت تعمیر
  • قابلیت تعویض قطعات
  • قابلیت تغییر کاربری


آیا می توان از کانکس فلزی برای سکونت استفاده کرد؟


کانکس فلزی برای سکونت مناسب می باشد، زیرا بدنه بیشتر کانکس ها از فلز ساخته می شود و فقط باید عایق بندی داخل کانکس انجام شود تا قابل سکونت شود.
اگر از ساندویچ پانل استفاده شود پانل ها در کارخانه عایق بندی می شوند و فقط در هنگام ساخت کانکس بر روی یکدیگر نصب می شوند و دیگر نیازی به عایق بندی نیست. اما اگر کانکس از ورق یا سایدینگ ساخته شود بعد از ساخت اسکلت کانکس ، ورق های فولادی سایدینگ یا ورق های گالوانیزه روی بدنه بیرونی آن نصب می شوند. و باید داخل کانکس به صورت دستی عایق بندی شود. بعد از ساخت کانکس طبق سفارش مشتری تجهیزاتی چون انواع دیوارپوش ها، کف پوش ( سرامیک ، لمینت به عنوان پارکت ) استفاده می شود تا آرامش و راحتی بیشتر را فراهم کند.

 

لطفا امتیاز دهید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *