کانکس پرتابل

 

از کانکس پرتابل ، برای حمل و نقل ، و همچنین به عنوان کانکس ISO یا کانکس دریایی و اقیانوس ها نیز استفاده می شود، در ابتدا برای ذخیره و حمل مواد و محصولات روی کشتی ها ، ریل ها یا کامیون ها به کار می رفتند اما امروزه از کانکس پرتابل، به غیر از حمل و نقل ، به عنوان وسایل ذخیره سازی قابل حمل برای میدان های تجهیزات صنعتی ، محیط کار ، فضاهای زندگی و … استفاده می شود.

این سازه بسیار محکم ، مقرون به صرفه و نصب آسانی دارد (در اکثر موارد آنها نیازی به پایه ندارند) با هزینه کم می توانید بهترین نوع کانکس های حمل و نقل را داشته باشید. کانکس پرتابل، همچنین در برابر عوامل محیطی شما را محافظت می کند و می توان به راحتی با توجه به نیازهای خاص تغییر دادمعمولا از فولاد کورتن قوی ساخته می شود، به این معنی که می توانید از آنها برای ایجاد یک ساختار چند سطحی استفاده کنید.

سایز استاندارد کانکس پرتابل تقریبا چه اندازه می باشد؟

کانکس پرتابل در اندازه های مختلف عرضه می شود ، اما سایز استاندارد ۲۰ فوت است و برخی از آنها ارتفاع ۴۰ فوت و عرض ۸ فوت دارد. (کانکس با این ارتفاع به عنوان کانکس مکعبی پر ارتفاع شناخته می شوند).

 وزن یک کانکس پرتابل استاندارد چقدر است؟

کانکس 20 فوتی، حدود ۵۰۰۰ پوند وزن دارد و می تواند حدود ۲۷ تن را حمل کند.

کانکس ۴۰ فوتی ،وزنی بیش تر از ۸۰۰۰ پوند دارد، و می تواند حدود ۳۰ تن را حمل کند.

 عمر یک کانکس چقدر است؟

عمر سرویس معمولی یک کانکس حدود ۱۰-۱۲ سال است ، و عمر آن  به شرایط آب و هوایی منطقه ای که کانکس قرار دارد و نحوه و تعداد استفاده از آن و اینکه چندین بار به مکان های دیگر منتقل شده است بستگی دارد برخی از کانکس های پرتابل که برای یک مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، عمری تا حدود ۱۵ سال نیز خواهند داشت. البته در صورت محافظت بیشتر از کانکس ها تقریبا تا ۲۵ سال نیز می توان از آنها استفاده کرد.

 آیا کانکس های حمل و نقل سازه های Falcon Structures جدید یا کاربردی هستند؟

کانکس پرتابل، به طور معمول برای “یک انتقال” استفاده می شود یعنی فقط یک بار برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد انجام (چندین سفر در اقیانوس) را نیز می توان با برخی کانکس ها انجام داد. از سازه های Falcon در هر کانکس استفاده می کنیم تا بسته به نیاز مشتری ساختارهای اصلاح شده خود را ایجاد کنیم.

آیا کانکس پرتابل در برابر باد و آب محکم است؟

کانکس پرتابل یا همان کانکس چرخدار باید در برابر باد و آب محکم باشد، مخصوصا اگر برای حمل و نقل دریایی استفاده می شود. باید برای مقاوم سازی آن در برابر شرایط آب و هوایی از ساختارهای Falcon استفاده کرد و باید دارای موارد سیستم گرمایشی و خنک کننده باشد و به شکلی تعبیه شود که رطوبت را از بین ببرد. در صورتیکه در برابر هر نوع آب و هوایی مقاومت کند، برای مدتی می توان در درون آن زندگی کرد.

کانکس پرتابل و استانداردها

اگر من یک کانکس پرتابل را خریداری کنم ، آیا انتظار خرابی در آن به صورت آشکار دیده می شود؟

کانکس پرتابل یا کانکس حمل و نقل ممکن است دارای ” خراش” جزئی از زمان بارگیری و کنترل آنها توسط ماشین آلات باشد ، اما باید در شرایط تقریباً جدید ظاهر شوند و آنها را مورد بررسی قرار داد. کانکسی که استفاده شده است، ممکن است آسیب دیدگی بیشتری داشته باشد. با این حال ، اقدامات دقیق کنترل کیفیت ما ، این نگرانی را که کانتینرهای مورد استفاده از لحاظ ساختاری کیفیت کمتری نسبت به کانکس های جدید دارند، را از بین می برد.

یک کانکس پرتابل قابل رنگ آمیزی می باشد؟

بله می توان آن را رنگ کرد یا حتی از یک آرم مارک تجاری یا سایر علائم شناسایی یا از گرافیک ها روی آن استفاده کرد.

مزایای کانکس پرتابل چرخدار

عدم نیاز به کفی و جرثقیل در جابه جایی 

امکانات کافی 

سرعت حمل و نقل 

اقتصادی بودن حمل و نقل 

آسیب ندیدن کانکس در حین انتقال با کفی و جرثقیل 

عدم نیاز به زیرسازی یا فنداسیون 

عدم نیاز به نصب و نیروی متخصص و … 

تنوع کاربری 

لطفا امتیاز دهید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *