کانکس پیلس

این نوع از سازه ها در ساخت کانکس پلیس که برای جهت تحکیم افسر های پلیس و ماموران نیرو های انتظامی ، و راهنمایی و رانندگی کاربرد چندانی را دارد.این نوع کانکس در مکان های مختلف شهری اعم از فرودگاه ها ، دانشگاه ها،ترمینال و پایانه ها، شهرک های صنعتی ، و حد و حدود های ترافیکی ، و بازار ها و محل اقامت جنس هایی از قبیل طلا فروش ها می باشد.

این نوع از سازه های کانکس ها جهت ارتباط و برقراری امنیتی و محافظت از منطقه های تحت پوشش مامور ها نصب می شود. و یکی از دلایل استفاده از این کانکس ها فاصله بین ساختمان های کلانتری و کل حیطه محافظتی می باشد.

از همین رو با بهره گیری از این کانکس ها تاثیر بسیار مثبتی در پیشروی و کارکرد پلیس داشته است. و به نیرو های پلیس امکان اجرای مفید و پر کاربرد وظیفه های خود را می دهد.

انواع کانکس پلیس:

این کانکس ها انواع متفاوتی از نظیر ثابت و چرخ دار را دارد.

ساختار های ثابت حداکثر در منطقه های مسکونی و ناحیه ایی که احتمال جا به جایی برای سازه وجود ندارد نصب می شوند.

ساختار های چرخان اکثرا در کنار جاده ها و جایگاه های خودرو های جمع شده و پارکینگ ها و برای همین در روز های سفر و تعطیلات که بار ترافیکی و حادثه ها در جاده ها زیاد می شود کاربرد بسزایی دارد.

این نوع سازه های چرخ دار در دو نوع معمولی و کاروانی وجود دارد. که نوع معمولی تر آن کوچک تر با تجهیزات کمتر ولی نوع کاروانی با اندازه بزرگ تر و امکانات بیشتری قابل استفاده می باشد.

این کانکس ها امکان ساخت در اندازه متفاوت را دارد.اما قاعدتا دارای دو اتاق ، یکی محل استراحت اعضا شیفت یا مامور نگهبان می باشد و دیگری قسمت اداری کانکس می باشد.

از ویژگی کانکس پلیس

از مهم ترین خصوصیت های متداول که دارای اهمیت در این نوع کانکس ها بحث مداوم بودن آنها در برابر ضربه و تولید امنیت بهینه سازی نیروهای پلیس می باشد. چون که امکان حمله و درگیری بین نیروهای پلیس و افراد اشرار وجود دارد به همین دلیل در ساخت این سازه ها تقریبا از ساندویچ پانل استفاده می شود .و همچنین رنگ این ساختار ها باید به گونه ای باشد که اینجور اقشار در یک نگاه از نوع کانکس را تشخیص بدهند.

بیشتر بخوانید
کانکس مطبوعاتی چیست؟

رنگ این سازه ها باید طبق رنگ سازمانی بوده در نتیجه رنگ پس زمینه کانکس به رنگ سفید ، اگر نوع روند و پیشروی در محدوده پلیس راهنمایی و رانندگی باشد دارای دو دسته آبی و در محدوده نیروی انتظامی دارای دو دسته سبز می باشد.

مزیت کانکس پلیس

  • دوام بسیار بالا در برابر آتش و نسوز بودن
  • بازدارنده گرمایی
  • مداوم در مقابل ضربه
  • احتمال نصب و وسایل سازه کانکس به دوربین مدار بسته ، آنتن ، رادار ، و بی سیم
  • نصب سریع
  • امکان جا به جایی راحت
  • تجهیزاتی از نظیر آبدارخانه ، سرویس بهداشتی ، منبع آب و…

نصب کردن این نوع کانکس

مکان نصب این نوع کانکس ها باید به صورتی باشد که دسترسی آسان هم به خیابان های اصلی و هم به خیابان های فرعی داشته باشد و همچنین باید نگاه کافی و مناسب داشته باشد و در عین حال آشوبگر آرامش و آسایش و عبور و مرور عابرین و خودرو ها نشود.

امکانات کانکس

این نوع از سازه کانکس های نیروی انتظامی و ایستگاه های پلیسی که متدرجا در گذرگاه های اصلی شهر ها برقرار می باشد و با اندازه ها و شکل های متفاوت ایجاد می شود که نمونه آشکار آن ها بصورت نمای بیرونی از کامپوزیت رنگی و در حیطه های پنجره می باشد

یا به حالت دو جناح کناری و وسط و نمای بیرونی قاعدتا از ورق های پی وی سی با حاشیه های رنگ کمربندی سبز رنگ به رنگ نیروی انتظامی پر نقش می گردد که اندازه استاندارد این کانکس ها ۵۰/۲*۶ به ارتفاع ۸۰/۲ در جناح وسط که با یک دیوارک جدا سازی می شود

بیشتر بخوانید
کانکس چرخدار

که یک بخش محل استقرار مسئولین حراست و قسمت آخرین سازه مکان استراحت که با توانایی های تلویزیون ، یخچال ، سینک ظرفشویی و کابینت ها و اجاق گاز رو میزی و سرویس بهداشتی برای منافع اولیه زندگی داخل این نوع سازه ها در کانکس مرتبط می شود که مسئولین محترم نیروی انتظامی با داشتن امکانات اولیه ای که در اختیارشان قرار می گیرند سعی در برقراری نظم و امنیت برای شهروندان را در دستور کار خود دارند

که حدودا وظیفه مقابله با فساد اجتماعی و مشکلات فرهنگی راعهده دار می باشند تعدا نفرات اقرار در داخل این نوع کانکس ها که با توجه به مقیاس ایجاد شده آنها مختلف می باشد و از دو نفر تا چهار یا شش نفر گنجایش دارند.

قیمت کانکس پلیس

قیمت با توجه به ابعاد ساختار و تعداد نفرات در خواستی که برای کانکس مختلف می باشد، همینطور نوع جنس یا مواد اولیه درباره ساخت و ساز کانکس نیز دارای اهمیت است و در تعرفه آن تاثیر میگذارد. در بعضی اوقات محل نصب کانکس در قیمت آن تاثیر می گذارد زیرا در بعضی از کوچه پس کوچه های پایین شهر امکان حمل کانکس وجود ندارد و باید کانکس را در محل ساخته شده حل و نصب شود . برای اطلاعات بیشتر و تماس با ما روی کانکس راسا کلیک کنید.

و قیمت متر مربعی این سازه ها از ۱۵ متر به بالا با توجه به درخواست مشتری و نوع متریال متفاوت است.

لطفا امتیاز دهید post

مقالات

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.