کانکس چرخدار

 

کانکس چرخدار به نوعی از کانکس گفته می شود که دارای محور و چرخ هایی می باشد که برای جا به جایی آنها از چرخ استفاده و توسط خودروی دیگر حمل می شود. و در دو نوع کلی کاروان و کانکس تولید می گردد.این نوع سازه دارای کاربری های گوناکونی می باشد که از مهمترین آنها می توان به کانکس آشپزخانه سیار ، پلیس راه ، فروشگاه سیار ، کاروان های توریستی ، کانکس فست فود سیار و کیوسک های خدمات شهری اشاره نمود. این سازه های سیار معمولا دارای دو محور می باشند که البته نوع تک محور آنها نیز وجود دارد و به گونه ای طراحی شده اند که توسط یک خودرو معمولی بتوان آنها را از محلی به محل دیگر جابجا نمود. اتصال این سازه به خودروی کشنده از طریق یک مالبند که در قسمت عرضی آن برای این منظور تعبیه شده است صورت می گیرد و محور جلویی دارای قابلیت فرمان پذیری می باشد که در هنگام گردش خودروی کشنده در سر پیچ ها این محور نیز به گردش در می آید.

انواع کانکس چرخدار

کانکس چرخدار در انواع مختلفی تولید می شوند دلیل تنوع آن این است که کاربردهای مختلفی دارد و در رشته کاری های مختلف استفاده می شود و متناسب با نیاز شما تغییر می کند.از انواع آن می توان به کانکس کارگاهی چرخدار ، کانکس پلیس ، فست فود ، ساندویچ پانل و توریستی را نام برد.

کانکس چرخدار کارگاهی

در محیط های کارگاهی عمرانی ، نیاز به کانکس هایی برای اسکان کارکنان در این مناطق وجود دارد در این مواقع برای آسان شدن جابه جایی از کانکس چرخدار کارگری استفاده می شود.  این سازه کاملا مشابه یک کیوسک معمولی بوده با این تفاوت که بر روی یک شاسی چرخدار سوار شده است و از طریق یک مالبند که در جلوی آن تعبیه شده آن را جا به جا می کنند. امکانات داخلی و ابعاد آن نیز مانند سازه های ثابت بوده با این تفاوت که معمولا ابعاد 6.24 آن بیشترین کاربرد را داشته و از ابعاد بزرگ تر کمتر برای این منظور استفاده می شود.

کانکس چرخدار کارگاهی

 

کانکس چرخدار پلیس

 این کانکس ها برای استفاده ی پلیس راهنمایی و رانندگی است. کانکس چرخدار پلیس که برای حفظ امنیت خیابان ها در اطراف جاده ها هستند تا در مواقع نیاز و برخورد با مشکل شما هموطنان محترم بتوانید از آن بهرمند شوید و به دلیل چرخدار بودن این کانکس ها در هر لحظه امکان جابه جا کردنشان وجود دارد. و بیشتر اوقات در جاده ها یا در بین ایام مسافرت کاربرد دارد.

کانکس چرخدار پلیس

کانکس چرخدار فست فود

کانکس های چرخدار دیگری که می توان در این نوع ارائه داد، نوع کانکس رستورانی و کانکس فست فود می باشد. در این گونه کانکس ها بیشتر محیطی در جهت تهیه مواد غذایی ارائه می شود. داخل این کانکس ها بیشتر به کانکس آشپزخانه شبیه می باشد و تمام موارد بهداشتی رعایت می شود .برای این کار از مواد و مصالح ضد خش و مناسب استفاده می شود.

 

کانکس چرخدار فست فود

کانکس چرخ دار ساندویچ پانل

زمانی که از این کانکس ها بخواهید در مناطق سخت اقلیم استفاده کنیم مانند استان های شمال غرب کشور که دارای آب و هوای سرد بوده و یا مناطق جنوبی ایران که دارای آب و هوای بسیار گرم می باشد استفاده از کانکس چرخدار ساندویچ پانل توصیه می شود چرا که بدنه و سقف این سازه کاملا مشابه یک یخچال بوده و بخوبی دمای محیط داخل را حفظ می کند.این سازه از پانل های پیش ساخته ای تولید می شود که درون جداره های آنها عایق پلی یورتان تزریق شده است و ضخامت جداره ها از 4 تا 12 سانتیمتر می تواند باشد.

 

کانکس چرخدار توریستی

برای مسافرت های خانوادگی و یا سفرهای یک روزه با تورها به مناطق ییلاقی معمولا از کانکس چرخدار توریستی استفاده می کنند. و اگر قرار باشد شب را دل طبیعت سپری کنند. احتمال بارندگی و یا حیوانات و جانوران خطرناک در منطقه حضور داشته باشند هست. که برای در امان ماندن از آنها از این سازه استفاده می شود. ابعاد و امکانات داخلی آنها کاملا طبق سفارش خریدار قابل تغییر است و ممکن است فقط یک سالن خالی بوده و یا یک سازه کامل مجهز به آشپزخانه و سرویس که تمامی امکانات رفاهی در آن گنجانده شده باشد.

 

تفاوت کانکس چرخدار و کاروان

به طور کلی در متریال ساخت جفتشان از یک نوع جنس استفاده می شود. ولی کاروان ویژگی های رفاهی خیلی بیشتر و بهتری نسبت به کانکس چرخدار دارد. این سازه چرخ دار یک کانکس ساده است. که مجهز به چهار چرخ برای جابه جایی راحت تر شده است. اما کاروان خود یک کانکس چرخدار است. که برای کاربری خاصی تجهیز و طراحی شده است.

چرخ و تایر مورد استفاده کانکس ها

در جواب می توان گفت بسته به نوع کاربرد کانکس و فضای مورد نیاز برای اجرای کانکس، نوع تایر استفاده شده متفاوت خواهد بود.

اما به طور کل می توان بیان کرد برای سازه ها و کانکس هایی که بار زیادی را متحمل می شوند از چرخ های قوی و برای کانکس های فانتزی از چرخ های معمولی استفاده می شود

آیا شاسی این سازه ها دارای فنر بوده تا در هنگام جابجایی ضربه مستقیم به اتاق وارد نشود ؟
بله. تمامی انواع کانکس چرخدار دارای محورهای فنر دار بوده که متناسب با وزن سازه طراحی شده اند. این امر باعث می گردد تا در موقع حمل تجهیزات و وسایل داخل آن آسیب نبیند و به نرمی در خیابان تردد کند. همچنین از انتقال ضربه به خودروی کشنده نیز جلوگیری می کند

قیمت

بسته به نوع کاربری و مواد و مصالح مورد استفاده در این نوع کانکس به منظورهای متفاوت ، قیمت کانکس چرخدار نیز متغیر خواهد بود. همین طور می توان بیان کرد که هر یک از امکانات و تجهیزات و حتی ابعاد کانکس می تواند متناسب با نیاز مشتریان تغییر کند.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *