کانکس کافی شاپ یا کافه کانکس سازه های پیش ساخته ای است که به منظور تهیه و توضیع غذا ساخته شده اند و توجهات زیادی را کسب کرده اند. با توجه به رشد روزافزون کافه کانکس و روند رو به رشدی که دارند. کافه کانکس ها را تبدیل به فروشگاه های محلی کوچکی کرده است که درهر جا و مکانی قابل راه اندازی هستند.

در کانکس راسا شما می توانید نمونه ای از این نوع کانکس ها را سفارش دهید تا با بهترین کیفیت و بهترین مواد اولیه  و متریال را برای شما تولید نماییم.

از نمونه کانکس هایی که می توان نام برد و در کانکس راسا تولید میشود کانکس ویلایی ، کانکس مطبوعاتی و .. می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نوع دیگری از کانکس ها که به آن کافه کانکس گفته میشود آشنا کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

نوعی کافه کانکس

ساخت کانکس کافی شاپ

در طراحی و ساخت کافه کانکس ها با حفظ استاندارهایی که باید در هر سازه ای رعایت شود. طرح های جدید و منتوع تری تولید می شود. هر مشتری میتواند بنا به نیاز و سلیقه ی خود در طراحی کافه کانکس دخالت داشته و طراحی منحصر خود را در خروجی تولید داشته باشد. کافه کانکس ها به دو صورت سیار و ثابت تولید می شوند . نمونه های کوچکتر و سیار قابل حمل با خودرو بوده و نمونه های ثابت معمولا بزرگتر ساخته میشوند و همچنین امکانات بیشتری را دارند.

از کانکس های ثابت بیشتر به صورت طولانی مدت در مکانهایی مثل پارک ها و یا دانشگاه ها و مکانهای توریستی استفاده می شود . و ابعاد بزرگتر آن برای دو بخش آماده سازی و تحویل را در نظر می گیرد. البته کافه کانکس هایی با ابعاد بزرگتری ساخته میشود که جایی را هم برای نشستن مشتریان دارد. در کانکس های کوچک تر از فضای اطراف کانکس برای نشستن مشتریان استفاده می شود.

کانکس های سیار دارای دو محور چرخ دار برای جابه جایی بوده که میتوان آنها را با خودروهای سبک باری نیز جابه جا نمود . این سازه ها مناسب فضای عمومی هستند و همچنین افرادی هستند که آنها را به صورت ساعتی و یا در روزهای خاصی که تردد زیاد است اجاره می کنند. و مناسب کسانی است که محل کارشان به طور دائم در حال تغییر است.

[elementor-template id=”3628″]

شرایط کلی کافه کانکس

در تولید و ساخت سازه هایی که مربوط به صنایع و محصولات خوراکی هستند، حساسیت زیادی وجود دارد. رعایت کردن اصول بهداشتی یکی از مواردی است که بسیار مهم است. اولویت بعدی در طراحی شکل ظاهری و رنگ بندی کافه کانکس ها می باشد. در این قسمت ویژگی های دیگری که در ساخت کافه کانکس اهمیت دارد را نام می بریم.

  • در ساخت کافه کانکس از پوشش استیل برای سقف و دیواره ها استفاده شده است. تا بتوان به راحتی آن ها را شستشو داد و بهداشت کاملا رعایت شود.
  • استفاده از کف سازی قابل شستشو مانند سرامیک
  • دارا بودن دو مخزن ذخیره آب آشامیدنی یکی برای مخزن اصلی و دیگری مخزن تخلیه
  • دارا بودن فن تهویه یا دمپر های متناسب با نوع فعالیت
  • سیم کشی با داکت های استاندارد بصورت روکار جهت تعمیر و تغییرات آسان تر
  • استفاده از مصالح با رنگ بندی و فرم های جذاب برای نمای بیرونی کانکس کافی شاپ بطوری که برای عموم جذاب و موجب خدشه دار شدن نمای شهری نگردد.

کافه کانکس دو طبقه

تجهیزات موردنیاز برای ساخت کانکس کافی شاپ

در ساخت داخلی تمام نکات گفته شد اما برای تجهیز کردن دستگاه ها برای تهیه نوشیدنی و خوراکی ها به بودجه و نیاز مشتری بستگی دارد. نکته های که باید به ان توجه نمایید این است در تولید کانکس کافه، فقط مخزن آب و تاسیسات برق کشی تعبیه میشود.

قیمت کافه کانکس

قیمت کافه کانکس به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان آنها را بر حسب متر مربع قیمت گذاری کرد.قیمت ها بر اساس متریال و کیفیتی که دارند محاسبه می شود. همچنین به این بستگی دارد که هر مشتری چه امکاناتی را نیاز دارد تا برایش نصب شود. افرادی که می خواهند کارشان را شروع کنند قیمت خرید کانکس برایشان بسیار اهمیت دارد ولی برای موفق شدن و جلب توجه و رونق کسب و کارشان نیاز به طراحی جذاب دارند.

 خرید کافه کانکس برای چه افرادی مناسب است؟

کافه کانکس ها برای افرادی که ذوق و علاقه زیادی برای این کار دارند بسیار مناسب و گزینه ی خوبی است. همچنین برای افرادی که به دنبال کارهای نیمه وقت هستند میتوانند در کانکس هایی که در دانشگاه ها تعبیه شده است کار کنند.

مجوز کانکس کافی شاپ سیار

اخذ مجوز برای قرار دادن کانکس کافی شاپ سیار در فضای شهری و مکان های عمومی از طریق سازمان های مرتبط صورت می گیرد. وقتی سازه را بخواهیم درون یک شهر بازی یا پارک بزرگ قرار دهیم می بایست از مدیر پارک این مجوز را دریافت کنیم و در برخی موارد نیز این فضا ها را کرایه می دهند. اما وقتی می خواهیم در خیابان و در تقاطع خاصی از آن استفاده کنیم می بایست از شهرداری منطقه مجوز های لازم را بگیریم.پس برای استفاده از این نوع کانکس در هر محلی می بایست از سازمان و اداره مربوط به همان منطقه مجوز های لازم برای قرار دادن کانکس کافی شاپ را دریافت کرده و سپس سازه را به محل حمل کرد.

لطفا امتیاز دهید page

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + دوازده =