کانکس کافه

کافه کانکس و ساختار های از قبل ساخته شده اختصاص تهیه یا قسمت غذا و فرآورده های خوراکی از جمله سازه هایی هستند که در تمام جهان مقدار آن ها یک شیوه رو به رشدی داشته و به فروشگاه های کوچک محلی تبدیل شده اند.

کشور ما هم از این اصول و قواعد استثنا نداشته و تقاضای کافه کانکس و سازه های فروشگاهی به صورت اطاقک روزانه از جانب مشتریان رو به گسترش و زیاد شدن است و کانکس راسا نمونه های مختلفی با طراحی های منحصر به فردی را در این اساس و عرصه عرضه کرده که در همین مطلب به این موضوع از این نوع کانکس اشاره خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با شرایط و ضوابط ، امکانات ، روند اخذ مجوز و قیمت خرید کانکس کافی شاپ در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

سازه هایی که مربوط با صنعت ها و فرآورده های خوراکی هستند حائز حساسیت های خاصی بوده که رعایت بهداشتی جز موارد مهم و فُرم ظاهری و رنگ بندی اولویت های بعدی آن بوده که مهم ترین خصوصیت های یک کانکس کافی شاپ عبارت اند از :

1-بهره گیری از یک سطح و پوشش استیل برای سقف و کناره ها که هم بتوان آن را شستشو داد و هم معیار جذب میکروب آن کاهش یابد. ( هم چنان در مواردی که ماده خوراکی جعبه بندی شده خالصاً در آن به صورت آماده به فروش برسد می تواند برای کاهش هزینه های سازه به جای استیل از دیوار پوش های قابل شستشو بهره برداری کرد )

2-بهره گیری از کف سازی قابل شستن ( در این قضیه سرامیک بهترین گزینه است )

3-دارا بودن دو محفظه ذخیره سازی آب آشامیدنی ( یکی برای محفظه اصلی و دیگری محفظه تخلیه )

4-دارا بودن فن هوا رسانی یا دریچه ایی برای هوای متناسب با نوع فعالیت

بیشتر بخوانید
کانکس مسکونی ارزان

5-سیم کشی با سیمدان های مورد نمونه به صورت رو کار برای بازسازی و تغییرات آسان تر

6- بهره گیری از منافع لازم با رنگ بندی و شکل های جذاب برای نمای بیرونی کافه کانکس به طوری که برای کافه جذاب باشد و موجب مخدوش شدن نمای شهری نشود.

ساخت کافه کانکس

در سیستم گروه مهندسین کانکس راسا ساخت انواع کافه کانکس به صورت اختصاصی بوده و هر سازه با حفظیت این نوع معیار ها و مزیت نسل های قبلی خود با طرح جدیدی ایجاد می شود که سبب گردیده هر سازه منحصر به فرد تر و کار آمد تر از نمونه قبلی خود باشد برای این که از دیگر دلیل های آن متغییر بودن اندازه مورد درخواست خریداران ، بودجه و نیاز های کاربری مختلف آن ها می باشد. علاوه بر همین به طور معمول کانکس کافی شاپ به دو صورت گردنده و ثابت تشکیل می شود که معیار های گردنده یا همان سیار کوچک تر و قابل جا به جای آن با خودرو و نمونه های ثابت آن قاعدتاً بزرگ تر و با امکانات و دستور العمل های بیشتری هستند. در ادامه این مطلب هر دو نوع به طور جداگانه توصیف شده است.

کانکس کافی شاپ ثابت

این سازه به طور معمول دارای اندازه های بزرگ و برای برپایی آن به صورت همیشگی در مدت زمان زیادی داخل مجموعه هایی همانند پارک ها و یا دانشگاه ها و محل های توریستی مورد بهره برداری قرار گرفته می شود و اندازه بزرگ آن نیز برای این می باشد که حتماً باید دو قسمت آماده سازی و تحویل را سر جای بدهد. بعضی از آن ها به اندازه ایی بزرگ هستند که مکانی برای مستقر شدن مشتریان داخل کانکس کافی شاپ نیز وجود داشته و بعضی از آن کمی کوچک تر و فضای استقرار داشتن مشتریان در سمت سازه در نظر گرفته شده است . نمای خارجی و یا بیرونی کانکس کافی شاپ ثابت برای هم خوانی زیاد با نوع کاربری و بر قراری حس محوطه ایی مطلوب و آسایش بخش به طور معمول از مواد چوب بوده که خود می تواند از نوع ترمو یا چوب روس و یا بخشی ا منافع و مصالح مصنوعی طرح چوب باشد. نوع ترمو زیبا تر ولی از نظر هزینه کمی بیشتر است زیرا دارای عملکرد خاصی است و کاربرد بیشتری را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید
کانکس باغی

کانکس کافی شاپ سیار

از طرح ها و استاندارد های کوچک تر کافه کانکس نسبت که به نوعی سیار آن را می توان اشاره نمود , قاعدتاً حائز دو مرکز چرخ دار برای جا به جایی و انتقال بوده و می توان با خودروهایی با باری سبک و حتی بعضاً با خودروهای سواری نیز می توان آن ها را جا به جا کرد. این نوع سازه ها نسبت به این نوع از فضا ها بسیار عمومی هستند که به صورت ساعتی و یا در سایر روز های پر رفت و آمد در یک محل قرار گرفته می شوند و در واقع محل کسب و کار آن ها به صورت همیشگی در حال تغییر و تکوین بوده و یا فقط ساعت های خاصی از روز اجازه حضور در محل را دارند.

 اصلی ترین فرق آن ها با کافه کانکس ثابت اندازه آن ها بوده که به دلیل محدوده های حمل لازم بر این است که معیار های جا به جایی جاده ای را مراعات کرده و به همین دلیل فضای درونی آن ها معمولاً کوچک تر و فشرده تر بوده و نمی توان دگرگونی فرآورده بالایی را داشت. از این موضوع گذشته که برای رفت و آمد و یا قرار گرفتن آن در مکان های عمومی محتاج دریافت مجوز های لازم از موسسه های مربوطه می باشند.

امکانات کانکس کافی شاپ

برای بیشتر افرادی که در آغاز برای شروع به راه اندازی این بیزینس هستند این سوال وجود دارد که مصالح داخلی کافه کانکس چیست و نیاز به چه نوع دستگاه هایی را دارد. از نظر نوع مصالح داخلی لازم بر این است که باید سازه های سیار به دلایل کوچک بودن کاملاً استیل ضد خش و قابل شستن بوده ، و این که محفظه آب و فاضلاب به کمک یک به هنگام رسانی در کانکس اعمال شده باشد برای نوع های ثابت که به طور معمول اندازه بزرگی دارند شاید نیاز نباشد همه قسمت های داخلی آن ها پوشش استیلی شود و فقط بخش تهیه مواد خوراکی استیل باشد کفایت لازم را می کند و بقیه ی فضا ها را می توان از دیوار پوش های قابل شستشو برای کم کردن هزینه ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
کانکس خدمات شهری

قیمت کانکس کافی شاپ

تعرفه قیمت این سازه ها برای اشخاصی که در آغاز راه اندازی آن هستند بسیار حائز اهمیت است ولی خب قاعدتاً چگونگی و زیبایی در کنار دوام و کاربری را از آن توقع دارند تا ضمن اخذ مجوز های بهداشتی مورد لزوم بتوانند توجه این نوع عموم را در هنگام کسب و کار به خود جذب کرده و تداول بیشتری به کار خود دهند. از آن جایی که اغلب سازه های تشکیل شده تحت عنوان کافه کانکس به صورت اختصاصی بوده طراحی و تولید می شوند و از نظر جزئیات آن ، اندازه و خصوصیت ها با یک دیگر متفاوت هستند ، قیمتی که بر پایه ی متر مربع برای آن ها وجود نداشته با توجه به این طرح بر اساس هر دستگاه قیمت گذاری می شوند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *