کانکس پرسنلی

در کنار انواع مختلفی از کانکس های پیش ساخته که هرکدام برای کاربردهای خاصی طراحی و مورد استفاده قرار میگیرند . نوعی از کانکس که به آن کانکس پرسنلی میگویند. به گونه ای ساخته شده اند تا بتوانند نیازهای چندین کاربر را به خوبی برآورده کنند و یک مکان اسکان ساده باشند برای پرسنل و کارگران ساختمان و موارد دیگر استفاده میشود. و بسیاری از ارگانها و شرکت ها برای اسکان پرسنل و نیروی کاری خود به خرید کانکس پرسنلی روی می آورند.

انواع کانکس های پرسنلی

به توجه به شکل ظاهری ساده و معمولی این نوع کانکس می توان از متریال های مختلفی در ساخت این کانکس بهره برد. ساخت این نوع کانکس با متریال های مختلف به آن ویژگی استفاده در شرایط مختلف جوی یا کاربرهای گوناگون را می بخشد.

 • کانکس های پرسنلی با بدنه سنگین
 • کانکس های پرسنلی با متریال بدنه سبک
 • کانکس های پرسنلی با متریال سایدینگ
 • کانکس های پرسنلی با ساندویچ پانل

توجه کنید: اگر در مناطق سردسیر مشغول به کار هستید و به کانکس نیاز دارید .به این نکته توجه کنید که بهتر است از کانکس ساندویچ پانلی استفاده کنید. این نوع به دلیل استفاده از فوم های مختلف با ضخامت های ویژه قابلیت استفاده در هوای سرد را داشته و در برابر نفوذ رطوبت و شدت وزش بادهای شدید از خود استحکام بالایی نشان می دهد.

 

کانکس سایدینگ پرسنلی

این نوع کانکس برای بعضی از افرادی که زیبایی و طراحی نمای کانکس برایشان مهم است و یا این نوع کانکس برای افرادی که علاقمند به زندگی در طبیعت هستند اما هزینه خرید کانکس ویلایی لوکس را ندارند بسیار مناسب است. که در ساخت آن به علت کاربری زیاد این سازه در امور مختلف از انواع متریال در بدنه و سقف آن استفاده می شود. کانکس سایدینگ نوعی سازه با نمایی بسیار زیبا است که به دلیل شکل ظاهری هم خوانی زیادی با طبیعت اطراف خود دارد. سقف کلبه مانند آن به زیبایی بیشتر این کانکس کمک زیادی می نماید. بر روی بدنه این نوع کانکس خطوط افقی وجود دارد که به علت استفاده از نوع ورق خاص در ساخت آن است.

 

کانکس سبک

این سازه به دلیل قیمت مناسب و داشتن حداقل های مورد نیاز انتخاب مدیر کارگاه ها در پروژه های کوچک و کوتاه مدت بوده چرا که زمان استفاده آنها بسیار کوتاه (کمتر از یک سال) بوده و خب منطقی است که قیمت ارزان تر اولویت برای خرید کانکس  در این مورد باشد.

 

کانکس سنگین

استفاده از کلمه سنگین در نام این سازه به معنی وزن زیاد آن نبوده بلکه اشاره به استفاده از آهن آلات سنگین و مصالح مقاوم داشته که اگر چه ظاهر آن شبیه به کانکس پرسنلی سبک بوده اما در باطن تفاوت های بسیار زیادی چه از نظر مقاومت و چه طول عمر و حتی کیفیت قطعات دارد.قیمت کانکس پرسنلی سنگین نیز به همین ترتیب نزدیک به دو برابر نوع سبک آن است .


کانکس پانلی 

خیلی از پروژه های عمرانی در شرایط سخت آب و هوایی اجرا می شوند. که نمونه بارز آنها پروژه های راه سازی ، معادن و تونل یا سد سازی می باشد. در اینجا برعکس قیمت ، کیفیت حرف اول را میزند و حتی ظاهر کانکس هم به اندازه کیفیت آن اهمیت ندارد. اینجاست که کانکس پانلی فقط جوابگوی کار بوده چرا که به دلیل عایق بندی ویژه آن با پلی اورتان و درب و پنجره های دوجداره می توان گفت پرت انرژی را به مینیمم خود رسانیده و به راحتی کارکنان و پرسنل یک پروژه چه در بحث اسکان و چه در کاربرد اداری آسایش مطلوبی از این نظر خواهند داشت.

 

مزایای کانکس پرسنلی

از عمده مزایای این سازه ها :

 • آماده بودن آنها که باعث تسریع در خرید یا تجهیز کارگاه شده
 • قابلیت تغییر کاربری آن در یک مجموعه به عنوان مثال از کاربری اداری به اسکان کارگری
 • قیمت مناسب
 • قابلیت تعمیر یا ترمیم آسان آن در مواقع نیاز می باشد .
 • رعایت استاندارد های لازم از جمله ابعاد استاندارد جهت سهولت در جابجایی آنها
 • ابعاد استاندارد درب و پنجره ها که ضمن هدایت نور کافی به فضای داخل ، از پرت انرژی جلوگیری می کنند.
 • بدون نیاز به اخذ مجوز ترافیکی از پلیس راه

 

دیگر مزایای آن نیز این است که میتوان در ابتدا به علت عمومی بودن ویژگی اکثر آنها از کانکس دست دوم جهت سرشکن کردن هزینه ها استفاده کرد و با کمی تعمیرات مختصر آنها را بازسازی نمود.

 

کاربرد کانکس پرسنلی

به دلیل رعایت بسیاری از نیازهای پیش فرض برای یک مکان اسکان موقت در کانکس پرسنلی از آن در موارد مختلفی استفاده می شود. که می توان استفاده در کارگاه های عمرانی و ساختمانی را یکی از پر مصرف ترین مکان های این سازه ها دانست. که هم به عنوان دفتر اداری ، هم به عنوان اتاق استراحت پرسنل و هم گاها برای نگهبانی استفاده می شود. از دیگر موارد استفاده آن می توان به استفاده به عنوان کانکس سرایداری در ملک های شخصی ،استفاده در مواقع زلزله برای کمک به آسیب دیدگان ، کاربرد های امدادی و کارخانه ای ، انبار و اتاق کنترل نیز اشاره نمود.

از کاربردهای گسترده کانکس های پیش ساخته استفاده از این سازه ها در صنایع، کارگاه ها، ساختمان سازی و … با عنوان کانکس پرسنلی می باشد. از این سازه های استاندارد می توان جهت اتاق مدیریت، اتاق استراحت پرسنل، اتاق مهندسی، نگهبانی و … بهره برد. در ساخت انواع کانکس از جمله کانکس پرسنلی از مصالح مختلف استفاده می شود که در برابر عوامل طبیعی مانند رطوبت، زلزله و … مقاوم می باشد.

 

ابعاد کانکس پرسنلی

همانگونه که بارها در این مطلب به آن اشاره شد در ساخت کانکس تلاش می شود تا تمامی استاندارد ها از جمله ابعاد رعایت شود. تا حمل و نقل ، نصب و نگهداری این سازه ها را آسان تر کند و از آنجایی که عرض استاندارد سازه های قابل حمل 240 سانتیمتر حداکثر بوده و اگر از این مقدار تجاوز کند نیاز به اخذ مجوز برای جابجایی داشته ، عرض کانکس پرسنلی 240 سانتیمتر و طول آن از 200 سانتیمتر تا 1200 سانتیمتر متغییر و بنا به نیاز قابل سفارش و تهیه می باشد.همچنین ابعاد بزرگتر یا ویژگی های اختصاصی مثل یک پنجره بیشتر یا ارتفاع بلند تر آنها نیز قابل سفارش است.

 

امکانات کانکس پرسنلی

کانکس پرسنلی حداقل 2 و حداکثر 4 عدد پنجره و یک درب داشته که تعداد پنجره ها بستگی به ابعاد آن دارد. همچنین در فضای داخلی سیم کشی برق و تلفن به همراه فیوز مینیاتوری و کلید و پریز برای استفاده چه از نوع اسکان چه از نوع اداری تعبیه شده. دیگر متعلقاتی که می شود بنا به در خواست به آنها افزود حفاظ درب و پنجره بوده که اگر بصورت اداری استفاده می شود. بتوان از تجهیزات و اسناد داخل محافظت نمود و همچنین سرویس بهداشتی ، آبدارخانه یا آشپزخانه به همراه پارتیشن بندی های مازاد در فضای داخلی از دیگر متعلقاتی است که مدیر پروژه ها می توانند در هنگام سفارش و خرید کانکس پرسنلی درخواست کرده تا برای ایشان تعبیه گردد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *