کانکس پلیس یا همان ایستگاه‌های پلیسی که به صورت موقت در محل‌های مختلف نصب می‌شوند، به عنوان یکی از ابزارهای مهم قابل استفاده در حفظ امنیت عمومی شناخته می‌شوند.
استفاده از Police Conex در محل‌های مختلف، از جمله فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، فضاهای عمومی، رویدادها و تجمعات عمومی، ایستگاه‌های مترو انجام می‌شود. Police Conex معمولا از جنس فلزی ساخته شده و دارای امکانات مختلفی است.

نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی‌ورانندگی با استفاده از کانکس پلیس می‌توانند نیروهای خود را به‌شکل بهتری در سطح شهر توزیع کنند و سرعت عملیات خود را افزایش دهند. در ادامه این مطلب، شما را با انواع کانکس پلیس و مشخصات آن آشنا می‌کنیم و توضیحاتی درباره قیمت و نحوه خرید آن می‌دهیم.در این مقاله می‌خواهیم در کنار شما همراهان عزیز و گرانقدر به بررسی کانـکس پلیس بپردازیم و انواع آن را بررسی کنیم.

Police Conex

کانکس پلیس  (معرفی و کاربرد آن)

کانکس پلیس سازه‌ای پیش‌ساخته است که وزنی سبک دارد و در برابر آتش‌سوزی‌ها و شرایط آب‌وهوایی مختلف مقاوم است. همچنین امکان نصب دوربین مداربسته، آنتن، رادار و بی‌سیم در آن وجود دارد و نصب و حمل‌ونقل آن سریع و آسان است. این سازه می‌تواند امکانات رفاهی مختلفی مانند سرویس بهداشتی، منبع آب، اتاقی برای استراحت و آشپزخانه نیز داشته باشد.

اگر برخی از نواحی تحت‌پوشش پلیس دورتر از کلانتری‌ها باشند یا نیاز به مراقبت شبانه‌روزی داشته باشند، کانکس نیروی انتظامی می‌تواند کمک قابل توجهی به کنترل و حفظ امنیت این نواحی و رسیدگی به شکایات اهالی آن‌ها کند. پلیس با استفاده از کانکس دیگر مجبور نیست زمان و هزینه قابل توجهی را به ساخت ساختمانی برای استقرار نیروهای خود اختصاص دهد و می‌تواند عملیات خود را در کمترین زمان ممکن آغاز کند.

همچنین از این کانکس‌ها می‌توان به‌عنوان کانکس پلیس راهنمایی و رانندگی و کیوسک نگهبانی و حراست در مکان‌های بسیاری مانند دانشگاه‌ها، جاده‌ها، مکان‌های عمومی، فروشگاه‌های بزرگ، خیابان‌های شلوغ و پارک‌ها استفاده کرد.

انواع کانکس پلیس یا نیروی انتظامی

انواع کانکس پلیس نیروی انتظامی عبارت‌اند از:

کانکس ثابت

اگر محل قرارگیری کانکس پلیس تهران یا دیگر شهرها ثابت است و در آینده تغییر نخواهد کرد، کانکس ثابت می‌تواند گزینه مناسبی برای پلیس باشد. از کانکس ثابت می‌توان به‌عنوان کیوسک نگهبانی در مناطق شلوغ استفاده کرد. این نوع کانکس معمولا دو اتاق دارد که از یکی از آن‌ها برای استراحت و از دیگری برای انجام کارها استفاده می‌شود. این کانکس‌ها دارای پنجره‌ای بزرگ هستند تا نیروها بتوانند محیط بیرون را به‌خوبی ببینند.

کانکس سیار

کانکس سیار دارای چندین چرخ است؛ بنابراین، اگر پلیس می‌خواهد مکان کانکس را دائما تغییر دهد، کانکس سیار می‌تواند گزینه مناسبی باشد. پلیس راهنمایی‌ورانندگی معمولا از این نوع بیشتر از سایر انواع استفاده می‌کند. این نوع که در مقایسه با کانکس ثابت کوچکتر است، 2 اتاق دارد و می‌تواند امکانات مختلفی مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، منبع آب داشته باشد.

اگر درباره نحوه تغییر مکان این نوع کانکس پلیسی کنجکاو هستید، بهتر است بدانید که این کانکس دارای اهرمی در بخش جلویی خود است و با اتصال آن به ماشین یدک‌کش، می‌توان مکان آن را تغییر داد. ازآنجایی‌که این سازه دارای چرخ است، یک متر از سطح زمین فاصله دارد؛ بنابراین، یک نردبان پله‌ای کوچک برای ورود به آن لازم است.

اگر می‌خواهید از این نوع کانکس استفاده کنید، باید در انتخاب مکان آن دقت کنید. بهترین مکان برای این سازه، مکانی است که نیروهای پلیس در آن بتوانند تمام بخش‌های محیط بیرون را به‌خوبی ببینند تا در هنگام وقوع تخلف یا درگیری بتوانند به‌سرعت به محل حادثه برسند.

کانکس ضد گلوله

کانکس ضدگلوله دارای مقاومت بالایی است و سازندگان آن باید استانداردهای بین‌المللی و آئین‌نامه‌های امنیتی کشور را رعایت کنند. از این کانکس که همانند سایر انواع دارای وزنی سبک و حمل‌ونقل آسان است، در مکان‌های زیر استفاده می‌شود:

  • مراکز نظامی
  • مراکز امنیتی
  • کلانتری
  • مرزبانی
  • گمرگ
  • سفارتخانه

کانکس پلیس ساحلی

این نوع کانکس برای سواحلی که شنا در آن‌ها مجاز است، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. البته خوب است بدانید که پلیس ایران از این نوع سازه استفاده نمی‌کند.

کانکس پلیس حمل و نقل

اگر حضور پلیس در برخی از جاده‌ها ضروری است، پلیس می‌تواند از این نوع کانکس استفاده کند. این نوع سازه‌ها نیز همانند کانکس سیار چندین چرخ دارند؛ بنابراین، پلیس می‌تواند مکان آن‌ها را به‌آسانی تغییر دهد.

[elementor-template id=”3628″]

مشخصات کانکس پلیس

کانکس های پلیس ممکن است تفاوت‌هایی از نظر فنی و نوع مصالح با دیگر انواع کانکس‌ها داشته باشند. البته مواردی مانند نحوه سیم‌کشی برق و تلفن یا شکل اهرمی که از آن برای حمل‌ونقل سازه استفاده می‌شود، در همه کانکس‌ها یکسان است. در این بخش به دو مشخصه مهم این نوع کانکس یعنی جنس و ابعاد می‌پردازیم.

جنس

کانکس پلیس راه از ورق‌های گالوانیزه ساخته می‌شود. این نوع ورق‌ها یکی از متداول‌ترین مواد برای ساخت کانکس به شمار می‌روند. اگر آسیبی به کانکس وارد شود، پوشش فلزی روی آن‌ها می‌تواند از زنگ‌زدن سازه به مدتی طولانی جلوگیری کند.

این سازه پلیس ممکن است با توجه به شرایط آب‌وهوایی منطقه از مواد دیگری نیز ساخته شود. برای مثال، اگر آب‌وهوای منطقه اغلب بارانی است، کانکس باید از موادی مقاوم در برابر رطوبت شدید ساخته شود تا عمری طولانی داشته باشد. همچنین اگر شدت نور خورشید در منطقه مورد نظر شما زیاد است، این سازه باید از مواد مقاوم در برابر نور خورشید ساخته شود.

ابعاد

3 در 6 و 3 در 12 متر از متداول‌ترین ابعاد کانکس ثابت محسوب می‌شوند. اعداد ذکرشده طول و عرض این سازه هستند. اگر پلیس به زاویه دید بیشتری نیاز دارد، کانکسی با ارتفاع بالا می‌تواند گزینه مناسبی باشد. همان‌طور که در بخش‌های قبلی گفتیم، ابعاد کانکس سیار کوچکتر از کانکس ثابت است.

نمایی از کانکس پلیس

قیمت گذاری کانکس پلیس

قیمت کانکس پلیس همانند سایر انواع کانکس به عوامل زیر بستگی دارد:

  • نوع مصالح: طبیعی است که هر چه مصالح باکیفیت‌تر باشند یا ویژگی‌های خاصی مانند مقاومت بالا در برابر آتش‌سوزی داشته باشند، قیمت کانکس بیشتر می‌شود. همچنین اگر نمای بیرونی سازه از کامپوزیت ساخته شود یا نمای داخلی طراحی زیباتری داشته باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد
  • مساحت سازه: طبیعی است که هر چه مساحت سازه بیشتر باشد یا دارای بخش‌های مختلفی باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت
  • شرایط آب‌وهوایی: اگر سازه باید در برابر باران شدید یا آفتاب شدید مقاوم باشد، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشد

اگر به دنبال خرید کانکس پلیس هستید و می‌خواهید قیمت آن را بدانید، متأسفانه باید بگوییم که ازآنجایی‌که قیمت کانکس به دلیل تورم ثابت نیست، نمی‌توانیم در این صفحه اطلاعاتی درباره رنج قیمت آن به شما بدهیم؛ ولی، اگر با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس بگیرید و مساحت، امکانات و تجهیزات مورد نظر خود را به کارشناسان ما بگویید، آن‌ها می‌توانند شما را با نحوه قیمت‌گذاری این سازه آشنا کنند.

نوعی کانکس پلیس

خرید کانکس پلیس

اگر قصد درخواست کانکس پلیس را دارید، ابتدا تجهیزات و ویژگی‌های لازم، مساحت و محل نصب آن را مشخص کنید. در مرحله بعدی، به دنبال فروشنده معتبر و باتجربه‌ای که سازه‌هایی باکیفیت تولید می‌کند، بگردید. اگر این دو مرحله را رعایت کنید، خواهید توانست کانکس‌هایی مناسب برای نواحی مختلف شهر خود تهیه کنید.

گروه صنعتی کانکس راسا با بیش از 15 سال سابقه در تولید انواع سازه‌های پیش‌ساخته ، از به‌روزترین روش‌های بین‌المللی برای ساخت سازه‌های خود استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید انواع کانکس مانند کانکس اداری، مطبوعاتی، فروشگاهی، نگهبانی، درمانگاهی، مسکونی و کارگاهی و حتی کانکس‌های خاص مانند کانکس لوکس، پرورش قارچ و سردخانه را در سایت مشاهده کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش کانکس، با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در این مورد راهنمایی کنند.

با رعایت مراحل به درستی، می‌توانید کانکس پلیس با کیفیت و بهینه را برای نواحی مختلف شهر خود خریداری کنید. همچنین شما میتوانید انواع کانکس های مختلف از جمله کانکس ویلایی، کانکس اداری و دیگر کانکس ها را در سایت ما مشاهده کنید و پس از دریافت مشاوره رایگان از مشاورین ما بهترین را برای خود استفاده کنید

جمع‌بندی

نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی‌ورانندگی با استفاده از کانکس پلیس در جاده‌ها، مکان‌های عمومی، فروشگاه‌های بزرگ، خیابان‌های شلوغ و پارک‌ها می‌توانند در هزینه و زمان خود به‌صورت قابل توجهی صرفه‌جویی کنند و سرعت عملیات خود را افزایش دهند. این سازه دارای انواع مختلفی مانند ثابت، سیار، ساحلی و ضدگلوله است و می‌توان آنها را مجهز به امکانات مختلفی مانند سرویس بهداشتی، اتاق استراحت و آشپزخانه کرد. همچنین نصب و حمل‌ونقل آسان، وزن کم و مقاومت بالا در برابر آتش‌سوزی و شرایط آب‌وهوایی از مزایای این سازه محسوب می‌شوند.

در پایان این مطلب، باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر به دنبال فروشنده‌ای معتبر برای خرید کانکس نگهبانی پلیس هستید، ما در گروه صنعتی کانکس راسا که دارای سال‌ها تجربه در این زمینه هستیم، پیشنهاد می‌دهیم حتما با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. اگر سؤالاتی درباره مشخصات این سازه‌ها یا نحوه خرید دارید، کافی است با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما به این سؤالات پاسخ دهند و به شما کمک کنند با خاطری آسوده برای خرید اقدام کنید.

لطفا امتیاز دهید page

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =