کانکس آرایشگاه

کانکس آرایشگاه سازه ای پیش ساخته است که این سازه توسط گروه مهندسین کانکس راسا طراحی و تولید می شود و در ادامه به ویژگی ها و مشخصات و کاربرد و مکان های موردنیاز آن می پردازیم.

محل کاربرد کانکس آرایشگاه

در فضاهایی چون ترمینال های مسافربری ، فرودگاه ها ، نمایشگاه های بین المللی و حتی سالن های همایش بزرگ که افراد برای قرار ملاقات های مهم و به دلیل صرفه جویی در زمان ممکن است نیاز به آرایشگاه داشته باشند تا سریع آماده شوند. به این دلیل وجود کانکس آرایشگاه در چنین مکان هایی در سالهای اخیر با استقبال مردم همراه بوده است. و حتی در بعضی مکان ها در کنار کانکس آرایشگاه ، فروشگاه های کوچک کفش و لباس نیز احداث می کنند که گاها آنها نیز مانند کانکس فروشگاهی هستند تا افراد بتوانند پوشش خود را در صورت نیاز تغییر دهند و ناگفته نماند که از فروش نسبی خوبی نیز برخوردار بوده اند.

مشخصات کانکس 

معمولا مردم برای آراستن ظاهر خود به آرایشگاه مراجعه می کنند. به همین دلیل ظاهر یک آرایشگاه پیش ساخته نیز می بایست دارای زیبایی و طراحی خاص باشد.با استفاده از طرح ها ، مصالح ، تکنیک های نورپردازی و ترکیب رنگ های مختلف می توان این زیبایی ظاهری را برای کانکس آرایشگاه فراهم نمود. و این سازه حداقل باید 14 متر مربع فضای داخلی با کف سرامیک و دیوارپوش های قابل شستشو داشته باشد، تا تمامی نکات بهداشتی رعایت شود. همچنین فضای داخلی باید متفاوت تر از یک کانکس اداری باشد و میز کار ، فضای انتظار مشتریان ، روشویی برای شستشوی سر وجود داشته باشد.

ساخت و نصب کانکس آرایشگاه

این سازه در کارخانه تولید و به محل موردنظر منتقل می شود و در برخی شرایط به دلیل محدودیت های موجود این نوع کانکس را در محل اجرا می کنند. و باید در مکانی نصب شود که محل تردد اشخاص باشد مانند راهرو ها و دالان های فرعی و گوشه حیاط می توانند بهترین محل در این مورد باشند.

 

کانکس آرایشگاه

نکات مهم در استفاده از کانکس :

اگر قصد خرید کانکس آرایشگاهی را دارید به چند نکته قبل از آن توجه کنید:

 
1. ابعاد محل نصب کانکس آرایشگاه را با دقت اندازه گیری کنید تا سازه متناسب با مکان موردنظر طراحی و ساخته شود.

2. در این سازه شما نیاز به انشعاب آب و یک خروجی فاضلاب برای شستشو دارید پس اطمینان حاصل کنید که به این گزینه دسترسی دارید.


3. محلی که قرار است این سازه در آن اجرا شود.در تعیین ظاهر و طراحی نمای کار مهم است.زیرا باید نمای آن با محیط اطراف ( به طور مثال فرودگاه یا ترمینال های پایانه ای) هماهنگی داشته باشد و اگر قرار است در بیرون از آن استفاده کنید می بایست سایه بان ، و همچنین حفاظ ایمن همچون کرکره برای جداره های شیشه ای استفاده کنید.

4.همیشه احتمال جابجایی را در نظر بگیرید و بدانید که بنا به تغییر برنامه های مجموعه ممکن است از شما بخواهند که سازه را جابجا کنید. پس بهتر است سازه را با مصالح بنایی به کف زمین یا دیوار و سقف فیکس نکنید.


5. ظاهر زیبا ، تمیز و رنگ بندی زیبای کانکس آرایشگاهی شما در درآمد زایی و بازدهی شغل شما تاثیر بسیاری دارد پس بهتر است به ظاهر و بهداشت آن توجه ویژه نمائید چرا که این شغل ارتباط ناگسستنی با بهداشت و زیبایی دارد.

قیمت کانکس آرایشگاهی

نمونه های بسیار متنوعی از انواع کانکس آرایشگاه وجود دارد که از نظر شکل و ظاهر ، نما، مصالح و البته ابعاد با یکدیگر متفاوت هستند که همین موضوع نیز در قیمت و هزینه ها تاثیر دارد. از طرفی هزینه تجهیز کردن و وسایل تخصصی آرایشگری نیز متفاوت و دارای برند های گوناگونی است. از این رو می بایست ابتدا طرح و ابعاد آن را مشخص کنید و سپس با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به دفتر کانکس راسا درخواست برآورد هزینه دهید و برای هزینه ابزارآلات مورد نیاز نیز به بازارهایی که بورس لوازم آرایشگاهی بوده یا حتی وب سایت های فروشگاهی آنلاین مراجعه فرمائید.

کانکس آرایشگاهی سیار

یکی از پدیده های جدید استفاده از کانکس آرایشگاهی سیار است . که در این حالت صاحب کانکس در جایی که تشخیص دهد. کسب و کارش رونق کافی ندارد می تواند به راحتی آن را به محل دیگری منتقل کند، تا مشتریان زیادی جذب کند. همچنین با راه اندازی شبکه اجتماعی و وب سایت اینترنتی نیز نوبت دهی آنلاین برای مراجعین فراهم کند.

به طور کلی دو نوع کانکس آرایشگاهی سیار وجود دارد که یکی از آنها کاملا یک کانکس متحرک بوده که با اتصال به خودروی که توان جابجایی آن را داشته جابجا می شود . این برای آن دسته از آرایشگاه هایی که کمتر و گاه به گاه جابجا می شوند مناسب است. نوع دوم آن به این شکل است که یک خودروی بزرگ مانند ون را تجهیز کرده و داخل آن را به شکل آرایشگاه در می آورند. این مورد برای جابجایی های مکرر مناسب تر بوده چرا که در هر زمان امکان انتقال آن از محلی به محل دیگر و یا حتی از شهری به شهر دیگر وجود دارد.

لطفا امتیاز دهید post

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =