کانکس کاروان مسافرتی

کانکس کاروان مسافرتی یکی از فرآرده های تولیدی کانکس راسا می باشد. کانکس کاروان مسافرتی یک نوعی کانکس چرخدار و مجهز می باشد. این نوع از کانکس به طور یدک به خودرو بسته می شود. کاروان مسافرتی دارای تجهیز های رفاه متعددی می باشد. و لازم به ذکر است که کانکس کاربان مسافرتی نوعی از کانکس کاروان است. که این نوع از کانکس های کاروان می توانند برای بهره برداری های پزشکی ، کمک رسانی ، حمل حیوانات مثل اسب و غیره تشکیل می شوند. شرکت کانکس راسا با تجربه های گوناگون در این زمینه انواع کانکس های کاروان مسافرتی را ایجاد می کند. این نوع از کانکس ها حتما باید دارای معیار های لازم برای رفت و آمد در جاده ها باشند. با توجه به مُحَرِک بودن این کانکس ها ، رعایت نکته های جزئیِ مهندسی از ساخت و چگونگی آن بسیار دارای اهمیت است.
به همین خاطر اگر در بعضی اوقات این اسم را بر روی این کانکس شنید حیرت نکنید ، چون که در بسیاری از منشا کانکس کاربان های محرک را می ‌توان جانشین کانکس کاروان مسافرتی نمود. و برای شرح بیشتر آن از این نوع کانکس مسافرتی این سازه نوعی از ساختار های از پیش ساخته شده می ‌باشد که از جانب محرک بودن و امکان جا به جایی داشتن در فاصله های طولانی در کنار بعضی ضوابط ها و تجهیزاتِ رفاهی می‌ توان از آن در اغلب سفر ها و یا مسافرت های دست جمعی بهره برداری و یا این که بهینه نمود. مطلوب است بیشتر بدانید که در این حیطه های صنعت ، از این ساختار ها به عنوان سازه فلزی هم می توان از آن نام ‌برد. از همین رو برای شناخت بیشتر شما با بعضی از نام های این ساختار ها می ‌توان به کانکس های دستیِ مسافرتی هم اشاره نمود.

بیشتر بخوانید
کانکس فانتزی

ویژگی کانکس کاروان مسافرتی:


بهتر است مطلع باشید ، کانکس های مُحَرِک را گاهی بر حسب بهره برداری از آن ، اصولاً کانکس مسافرتی هم گفته می ‌شود. زیرا این کانکس های متحرک در مسافرت ها و یا همان سفر ها بسیار می ‌تواند کاربرد به سزایی را داشته باشد. این نوع از ساختار های پیش ساخته در کنار ابزار و یا وسیله نقلیه می ‌تواند در شب زمان به خصوصی در مسافرت ها ، فضای امنیتی را در برابر حیوانات و یا هر کاری که ممکن است جان ما را به خطر بیاندازد ، ایجاد کند.
اگر می خواهید برای سفر این نوع کانکس را مورد استفاده قرار ‌دهید ، بر اساس ابعاد و اندازه آن حاویِ آبدارخانه یا آشپزخانه کوچک ، سرویس بهداشتی ، محیطی برای خواب و کارهای دیگه. البته برای خواب می‌ توانید از تخت های راحتی که محیط کمتری را هم دارند از این نوع کانکس های مسافرتی استفاده کنید.
البته بستگی به نظر کارفرما هم دارد که ابعاد های این نوع از کانکس چرخنده می‌ تواند کوچیک و یا بزرگ باشد. به طور کلی بعضی هم برای بر خورداری از محیط ، توقع شان بر این است که کانکس محرک مد نظر جزئیات زیادی را در خود نداشته باشد. هم چنان به سبب داشتن جک و فنر به سادگی می ‌توان آن را در یک محل به صورت ساکن و یک جای ثابت نگهداشت و یا به عبارتی دیگر در آن استراحت نمود و نیاز های مبتدی خود را در این فضا به خوبی مهیا نمود.
هنگامی که صرف ساخت کانکس کاروان مسافرتی و بعضی از کنترل ها و باز بینی ها می‌شود در مقایسه با شیوه های سنتی ساخت و ساز بسیار کوتاه است. همان طور که گفته شد یکی از متداول ترین مزایای کانکس کاروان مسافرتی ، متحرک و پویا بودن آن است. این نوع از خصوصیت باعث این شده ، که به کمک چرخ ها در اندازه ای متفاوت قادر به حرکت در هر نوع از چگونگی جاده ‌ها باشد.

بیشتر بخوانید
سیستم گرمایشی کانکس

کانکس کاروان چرخدار:


معمولاً این نوع از کانکس کاروان در ابعاد ‌ها و اندازه های کوچک تر و حداقل متوسطی ساخته می ‌شود. همان طور که در مطالب بالا به این موضوع یادآور شدیم ، به واسطه استفاده کننده های مختلفی که این نوع سازه را دارند ، از نوع مرکز گرفته شده تا تعداد چرخنده های زیر این کانکس و نیز وجود مال بند در این کانکس کاروان مسافرتی چرخدار به منظور یدک کشیدن می ‌تواند مختلف باشد.
خبردار باشید ، که فُرم دهی و شکل گیری کانکس کاروان چرخدار طی دو مرحله انجام گرفته می شود. برای همین که در مرحله اول جایگاه این سازه فُرم مد نظر خود را می ‌گیرد و در مرحله دوم شاسی چرخدار آن درست می‌ شود. این نوع از کانکس مسافرتی هم به مانند دیگر سازه های از قبل ساخته شده ، روش ساخت آن بر پایه ی اندازه و کاربری و ماده ایی که در ساخت و ساز کانکس کاروان چرخدار به کار گرفته می‌ شود متعدد خواهد بود.
موقع آماده کردن چهار چوب کانکس کاروان مسافرتی چرخدار که بر پایه ی بار کلی سازه که در حالت خالی و نیز بارهای موجود ، به یک شکل خاصی ، می ‌توان نوع مرکز و تعداد چرخ ها را مشخص کرد. این موضوع را هم تداعی می کنیم که چهار چوب یا همان شاسی این ساختار از طرح کلاف ، می ‌تواند تیرآهنی ‌باشد که حاویِ یک مال بند و نیز دو مرکز یا محور فنردار است. در ادامه این فرآیند برای انتخاب کردن نوع چرخ ها هم می‌ توان با توجه به بار کلیِ موجود ، از نظیر چرخ های ماشین های حمل و نقل همانند وانت ، نیسان ، چرثقیل و غیره استفاده کرد. گاهی اوقات از کانکس کاروان مسافرتی چرخدار در نوسازی و باسازی راه ها ، پزشکی ، نیروی پلیس و غیره فراوان بهره برداری می‌ شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *